Късно снощи проф. Николай Габровски, който е кандидатът за премиер, издигнат от ГЕРБ-СДС разкри, че еднолично избирал министри в проектокабинета си.
Това е било и първоначалното му условие и този избор не е консултиран с Бойко Борисов. Това разкри кандидат-премиерът, излъчен от ГЕРБ-СДС, професор Николай Габровски, предаде Националната телевизия.
След приключването на кръга от срещи с парламентарните групи кандидатът на ГЕРБ-СДС за министър-председател обясни, че неговата задача е била да осъществи гражданска инициатива, показвайки че в обществото има хора, които се интересуват от това, което се случва, и са силно обезпокоени, но все пак са готови да направят крачка за решаването на проблемите.“Много съм доволен от проведените консултации с „Демократична България“, „БСП за България“. ДПС и „Български възход“. Въпреки всичко хората дойдоха на срещата. Това означава, че има отворена врата за диалог“, обясни той.
Габровски изрази надежда, че когато стане ясно кои лица ще участват в бъдещия кабинет и когато се осъзнае, че действа принципът за професионализъм и присъствие на имена, отдалечени от партийното говорене, ще надделее разумът и първият мандат ще се реализира.
Въпреки че Габровски изрази становище ще има по-голяма вероятност да се реализира първият мандат отколкото следващите, той не отхвърли възможността да се съгласи да бъде предложен за кандидат-премиер за третия мандат от друга политическа сила, но при условие, че се спазват същите принципи – пълна свобода за избор на екип, отдалечен от партийни централи и партийни оцветки
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment