Няма да има ограничения от следващата година за броя на студентите, участващи в бригади в САЩ. Интервютата започват на 6 февруари и ще продължат до 15 юни 2023 г.
През следващата година няма да има ограничения на броя на българските студенти, които могат да се явят на интервю за J1 виза и да заминат на бригада в Съединените щати по програмата „Работи и пътувай“. Това съобщиха от Асоциацията на агенциите за международен културен обмен със САЩ след среща в американското посолство у нас. За проведената тази седмица среща съобщи БНР.
По време на Ковид пандемията пътуването на български студенти по програма „Work and Travel“ беше затруднено, заради строгите изисквания за достъп в САЩ и поради намаления административен капацитет за обработка на документи и провеждане на интервюта с кандидатите. Дефицитът на студенти тогава доведе до покачване на тяхното заплащане, което през тази година на някои места достигна до 15-20 долара на час.
През 2023 г. обаче ще бъдат проведени толкова интервюта, колкото са и кандидатите. Те ще започват на 6 февруари и ще продължат до 15 юни. При необходимост ще бъдат включени допълнителни дни от календара, уверили са от посолството на САЩ. В случай че има закъснели кандидати, те ще могат да се явят на интервюта и след 15 юни, но на общо основание, заедно с останалите кандидати за визи.
По програмата „Работи и пътувай“ от България всяка година пътуват между 4 500 и 5 500 студенти.
По публикацията работи: Венета Николова
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment