България

Лидерът на БСП: Спират отстъпката от 25 ст. за гориво

Нинова: Служебното правителство е антисоциално. Спира отстъпката от 25 ст. за гориво Това написа във Фейсбук лидерът на БСП Корнелия Нинова

Днес министърът на икономиката и индустрията Стоянов обяви, че служебното правителство на президента Радев спира отстъпката от 25 ст. на литър гориво. Преди месец те излъгаха, че всички мерки за подкрепа на хората ще бъдат продължени. Обявяват намерения, че някой ден, не се знае кога, ще помогнат с изграждане на нови ВЕИ-та, които ще поевтинят енергията. Това е цинизъм.

Отнемат малката социална подкрепа, която осигурихме заради скъпото гориво и я заменят с обещания за след 5-10 г. Замразяват доходите на работещи бедни и млади семейства, замразяват социалните плащания, за да платят за самолети, които ще дойдат след 5-10 г. Толкова антисоциално правителство не сме имали отдавна. Сега разбрахте ли защо не внесоха бюджет за 2023 г.? Защото щяхме да спрем тези решения. Но още не е късно.

Призовавам другите парламентарни партии за разум и социална чувствителност. Да се обединим и да дадем отпор, да приемем решения за подкрепа на хората през зимата. Има възможност за такива без да изправяме държавата пред финансови рискове.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 дни