На четвъртфиналите на турнира по тенис в Монастир отпадна Александър Донски

42

Българинът Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис)

За това съобщи днес БТА.

Турнирът в африканската държава е от сериите „Фючърс“ на Световната федерация ITF и е с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 7, Донски отстъпи пред водача в схемата Скандер Мансури (Тунис) с 1:6, 2:6 в мач, продължил час и 16 минути. Българинът взе първия гейм, но допусна представителят на домакините да спечели следващите шест и да поведе с 1:0 сета. Във втората част Мансури поведе с 3:0, Донски се доближи до 2:4, но за повече нямаше сили.

По-късно днес на българският тенисист предстои и мач от полуфиналите на двойки, където в дует с Кристоф Негрицу (Германия) ще играе срещу поставените под номер 2 в схемата Рей Хо (Тайван) и Бу Юнчаокете (Китай).

По публикацията работи: Венета Николова