Крими

Пореден „опарен“ от ало измамници: 71 – годишна жена предаде 3500 лв. както и валута в евро

Жена на 71 години от Добрич е станала жертва на телефонна измама, се съобщава в сайта на Областната дирекция на Министерството на вътрешните работи. Тя е подала жалба към 17:30 часа вчера, в която разказва, че около три часа по-рано е получила обаждане от непознат, който ѝ е поискал пари за лечението на неин роднина.

Малко по – късно след това, жената е предала сумата от 3500 лева и 400 евро. По случая е образувано досъдебно производство. По думите на говорителя на Районна прокуратура – Добрич Даниел Илиев в продължение на 2-3 години, допреди закриването на специализираното правосъдие, подобен тип престъпления „бяха пресечени тотално, особено телефонните измами“, но „сега очевидно се завръщат и набират скорост.

В началото на месеца, на 3 ноември, 74-годишна жена от Каварна също стана жертва на телефонна измама. Тя даде на непозната жена, която впоследствие бе задържана и оставена в ареста, 8000 лева.Миналия месец органите на реда в Добрич задържаха двама мъже във връзка с телефонна измама на 80-годишна жена. Пет дни по-рано, на 12 октомври, 89-годишен мъж от Тервел даде близо 9000 лева на мъж и жена, представили се в телефонен разговор за лекар и полицай, припомня БТА.

По публикацията работи: Велислава Велева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 5 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 5 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 5 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 5 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 5 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 5 дни