Политика

БСП: Искаме възстановяване на справедливостта

Георги Свиленски от БСП заяви, че левицата настоява за преизчисляване на пенсиите с доход към 2021 г. от следващата година. По негови думи предложението е представено пред другите парламентарни групи и се е приело

Предложението ни се приема от другите парламентарни групи

„Искаме възстановяване на справедливостта с преизчисляване на пенсиите на база нов осигурителен доход към 2021 г. от следващата година.” Това заяви заместник-председателят на парламентарната група на „БСП за България” и председател на Комисията по транспорта и съобщенията Георги Свиленски на среща с членове и симпатизанти в Дряново. Той бе придружен от партийния организационен секретар и депутат Борислав Гуцанов.

„Това струва 2 млрд. лв. на година. Представихме го на другите парламентарни групи и се приема”, добави Свиленски, като уточни, че срещите, които води в момента парламентарната група на левицата в парламента са единствено за доходите и овладяването на цените.

Пред присъстващите той посочи, че БСП иска това преизчисление да стане от 1 януари или 1 юли, според бюджетните възможности. Социалистът обясни, че преизчисляването от 1 октомври т.г. е целяло възстановяване на справедливостта между старите и новите пенсии и затова не всички пенсионери са получили увеличение. Но Свиленски гарантира, че това ще се случи, ако преизчислението, за което БСП настоява от толкова много време, най-накрая се случи от следващата година.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Старите асансьори ще се ремонтират или подменят при санирането на блоковете

С втората национална програма за енергийна ефективност държавата планира при санирането на многофамилни сгради да…

преди 5 минути
  • България

РЗИ: Водата в Габровци е негодна за пиене заради ентерококи

Великотърновското село Габровци е изправено пред проблем с питейната вода. При рутинна проверка инспектори от…

преди 20 минути
  • България

Син задържан за 24 часа след побой над баща си в Павликени

Служители на полицейското управление в Павликени задържаха 32-годишен мъж, нанесъл побой на 62-годишния си баща,…

преди 35 минути
  • България

Казанлък осигурява еко продукция за близо 2600 деца чрез общински оранжерии

Община Казанлък се превърна в първата администрация в страната, която официално се регистрира като земеделски…

преди 50 минути
  • България

Починалият Ивайло Калушев фигурира в избирателните списъци в Монтана

Починалият Ивайло Калушев е фигурирал в избирателните списъци в секция №16 в Монтана за предсрочните…

преди един час
  • България

Фискалният съвет: Енергиен шок и риск от стагфлация в икономиката през 2026 г.

Фискалният съвет публикува прогноза за икономиката през 2026 г. и подчертава, че несигурността остава висока.…

преди един час