България

Проф. Кантарджиев разкри кога да очакваме пик на грип A у нас

Експертът проф. Тодор Кантарджиев заяви, че в страната се очаква настъпление на грип A, като неговият пик ще бъде през месец март. Професорът засегна и темата за новия подвариант на COVID и кога се очаква да вземе превес той над другите подварианти

Предполага се, че у нас ще има настъпление на грип A, пикът ще бъде през март. Комбинираната ваксина за ковид и грип не е изоставена, сега е моментът да се ваксинират хората, заяви в ефира на БНТ проф. Тодор Кантарджиев.

По думите му има случаи на подварианта на коронавируса BQ1 в България, като вариантът се очаква да доминира след Нова година.

„Важното е, че не е толкова смъртоносен. Сегашната ваксина също защитава от този вариант. Не се прекарва тежко ковид, по-лек е вирусът. Има починали, защото късно се търси медицинска помощ“, допълни проф. Тодор Кантарджиев.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 24 часа
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 24 часа
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди един ден
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди един ден
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди един ден
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди един ден