Нашата каратистка Ивет Горанова донесе двойно злато от турнир в Румъния

138

В състезанието се включиха общо 1400 състезатели от България, Румъния, Молдова и Украйна, а нашата страна имаше представители от 12 клуба. Сред официалните лица от България беше и вицепрезидентът на родната карате федерация Русалин Русалинов и личният треньор на Ивет Горанова Ангел Ленков.

Олимпийската ни шампионка в каратето Ивет Горанова спечели два златни медала от 19-о издание на Международния турнир по карате за всички възрасти в Букурещ, Румъния.

Надпреварата в румънската столица се проведе в неделя, като Горанова грабна титлите в категория „кумите“ до 55 кг и Open, пише NOVA.

Най-добре от българските клубове се представи карате клуб „Цанев“, който спечели общо 45 медала – 14 златни, 12 сребърни и 19 бронзови, с което зае и първо място в класирането. Карате клуб „Самурай“ е на 8-ма позиция с 4-4-10, клуб „Етър Велико Търново“ е 11-ти с 4-1-0, а „Петромакс Плевен“ заема 15-то място с 3-3-5.

По публикацията работи: Силвана Димитрова