България

Костадинов: Отправихме покана към проф. Стив Ханке за свикване на кръгла маса за Еврозоната (ВИДЕО)

„България трябва да запази своя лев“, смята лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов. От „Възраждане” ще отправят покана към всяка една от партиите в парламента за разговори по темата за Еврозоната. „Предлагаме публичен разговор”, каза лидерът на „Възраждане“. Вече е отправена и покана към проф. Стив Ханке и към неговия екип, за свикване на кръгла маса в България по темата, обяви Костадинов

„Позицията на „Възраждане“ я знаете много добре. Ние считаме, че България трябва да запази своя лев и своята валута, която е една от най-стабилните в света, което беше потвърдено и от ръководството на БНБ, защото досега разговаряхме с управителя Димитър Радев“, заяви лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов.

„Ние сме отправили една покана към проф. Стив Ханке и към неговия екип, за свикване на кръгла маса в България по темата, тъй като за съжаление липсва публичен дебат по въпроса. Всичко се дава като решение, което вече е взето и въобще не подлежи на коментар. А това въобще не е така“, зави той.

„Искахме да се запознаем с анализа, който вече трябваше да е изготвен – за ползите и вредите от влизането на страната ни в еврозоната. Доколкото разбрахме, е готов. Кога ще бъде обявен и публично достъпен – Радев не успя да се ангажира”, добави той.

От „Възраждане” ще отправят покани към всяка една от партиите в парламента за разговори по темата за присъединяването на България към еврозоната. Това обяви председателят на партията Костадин Костадинов. „Предлагаме публичен разговор”, добави той и поиска референдум, ако управляващите настояват да се влезе в еврозоната.

С оглед ситуацията в света и растящата инфлация, лидерът на „Възраждане” е на мнение, че решението е да се спрат всякакви действия в посока влизане на България в еврозоната. „Очевидно е, че датата 1 януари 2024 г. не е постижима. Ние не отговаряме на някои основни критерии – на първо място е инфлационният”, добави той.

Костадинов коментира, че не вижда проблем да подкрепят правителство, ако то се съгласи с идеите им за еврозоната и за вдигане на санкциите срещу Русия. „Нека кажа нещо еретично – защо да не получат подкрепата на „Възраждане”, ако споделят нашите виждания. В крайна сметка трябва да се обединяваме около принципи и програми, а не около личности и имена на партиите”, уточни лидерът на „Възраждане”.

Той добави, че от формацията му нямат проблем да си говорят с останалите партии и изрази готовност за кабинет, ако получат третия мандат. „Заявяваме категорично – искаме третия мандат и сме готови със състав на кабинет”, обясни Костадинов.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Трагичен край на издирването на млада жена в Пирин

Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…

преди 2 часа
  • България

Пенсиите чрез пощенските станции се изплащат до 22 юни

Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…

преди 2 часа
  • България

В 23:24 настъпва лятното слънцестоене и астрономическото лято

Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…

преди 4 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при проверка на 14 414 коли, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…

преди 4 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при акцията за пътна безопасност, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…

преди 4 часа
  • България

Двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в центъра на Пловдив, има съмнения за фентанил

В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…

преди 8 часа