Любопитно

Важи ли за възрастните хора поговорката „На лъжата краката са къси“?

Децата учат какво е честност при много трудни условия, казва д-р Бръмбeйл. Растейки, те получават смесени послания. Учудващо е от колко ранна възраст децата се ангажират с нюансите в лъжата.

Според ново изследване възрастните предпочитат да бъдат излъгани, съобщи „Мейлонлайн“, цитирайки изследване на учени от Тексаския държавен университет, пишат в БТА.

Според заключенията на учените децата, които казват истината, имат повече неприятности с възрастните в сравнение с децата, които предпочитат да си мълчат. Д-р Лор Бръмбейл, водещ автор на проучването, казва, че родителите се стъписват и натъжават, когато чуят брутална истина, изречена от деца. Това е в противоречие с факта, че децата биват възпитавани да не лъжат.

Проучването е напоравено сред 267 възрастни, които са гледали видеозаписи на деца между 6 и 15 години. Резултатите показват, че масово възрастните са с по-добри впечатления от децата, които „лъжат благородно“ или „се държат възпитано“.

По публикацията работи: Силвана Димитрова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Седем разпитани при проверка на поръчка за рехабилитация на пътища в Кърджали, материалите отиват в прокуратурата

Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…

преди 10 часа
  • България

„Враждебна“ и „Безмер“ ще бъдат модернизирани с пари от НАТО по NSIP

Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…

преди 11 часа
  • България

Тежка катастрофа затвори магистрала „Тракия“ при км 311

Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…

преди 11 часа
  • България

9-годишно момче е в тежко състояние след удар между велосипед и товарен автомобил в Тръница

Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…

преди 12 часа
  • България

Юли ще е динамичен, но без очаквани 43°C у нас

Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…

преди 13 часа
  • България

Финансовите министри в Брюксел обсъждат процедура за свръхдефицит срещу България

Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…

преди 13 часа