България

Ето каква ще бъде съдбата на мъжа, убил и ограбил жена в Славяново

Съдът в Търговище уважи искането на Окръжната прокуратура и определи „задържане под стража“ за 49-годишен мъж, обвиняем за грабеж, придружен с убийство, съобщиха за медия „Нова Варна“ от Прокуратурата.

Съдът в Търговище уважи искането на Окръжната прокуратура и определи най-тежката мярка за неотклонение – „задържане под стража“, спрямо за 49-годишния Ю.Ш. от село Славяново. Той е привлечен към наказателна отговорност за престъпление по чл. 199, ал. 2, т.2 от НК – грабеж, придружен с убийство, и беше задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия случая прокурор.
Съставът на Окръжния съд в града взе предвид, че Ю.Ш. е многократно осъждан за престъпления против собствеността, като е осъждан включително за убийство, като е лежал в затвора многократно.
Жертва на престъплението, извършено на 11 октомври 2022 година, станала 61-годишна жителката на село Славяново, която Ю.Ш. познавал. Той знаел, че тя е финансово обезпечена и целта му била да я ограби. Установено е, че обвиняемият противозаконно е отнел сумата от приблизително 15 000 лева, собственост на жертвата.
Изясняват се причините и обстоятелствата, довели до фаталния край. Според резултатите от съдебно-медицинската експертиза причината за смъртта на жената е удушаване.
Работата по случая продължава под ръководството и надзора на Окръжна прокуратура – Търговище. Решението на Окръжния съд подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Варна.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Трагичен край на издирването на млада жена в Пирин

Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…

преди 13 часа
  • България

Пенсиите чрез пощенските станции се изплащат до 22 юни

Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…

преди 14 часа
  • България

В 23:24 настъпва лятното слънцестоене и астрономическото лято

Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…

преди 15 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при проверка на 14 414 коли, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…

преди 15 часа
  • България

3858 фиша и 408 акта при акцията за пътна безопасност, 33-ма шофьори с алкохол и 12 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…

преди 15 часа
  • България

Двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в центъра на Пловдив, има съмнения за фентанил

В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…

преди 19 часа