България

Прокуратурата проверява случая с камиона-бомба на Кримския мост и евентуална намеса на България

Софийската градска прокуратура извършва проверка на данните за взрива на Кримския мост. Припомняме, че България бе спомената от руската страна като част от маршрута на камиона-бомба

Софийската градска прокуратура се самосезира по повод информацията, че камионът, който избухна на Кримския мост на 8 октомври, е минал през България. Това информират от прокуратурата.

Проверката е възложена на Министерството на вътрешните работи и ДАНС, като след приключване материалите следва да бъдат докладвани за преценка на събраните данни и наличието на основания за образуване на досъдебно производство, пише БТА.

Допълнително в прокуратурата е постъпило уведомително писмо от ДАНС за извършвана от Агенцията проверка по случая. Вчера от ДАНС съобщиха, че тя е по разпореждане на служебния премиер Гълъб Донев.

Говорителят на кабинета Антон Кутев каза, че служебното правителство е изискало информация от службите по темата с камиона.

Ръководителят на Следствения комитет на Русия Александър Бастрикин обяви, че камионът, взривен на Кримския мост, е минал по маршрут, включващ България.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Разкриха предсмъртното писмо на изгорялата край Поморие жена

29-годишната Назифе, родом от село Гълъбец, загина след като се самозапали в личния си автомобил…

преди 9 минути
  • България

Дете загина, след като изскочи на пътя и бе блъснато от автомобил в Розино

Тежък пътен инцидент почерни карловското село Розино днес. Малко дете е загинало, след като е…

преди 25 минути
  • България

Ръст от 10% на жертвите на пътя: ИПБ настоява за спешни реформи в Пътна полиция

България отчита нов ръст на смъртните случаи при пътнотранспортни произшествия. По данни на Института за…

преди 40 минути
  • България

АМ „Тракия“ временно затворена към София за изтегляне на тир

Автомагистрала „Тракия“ ще бъде временно затворена за движение в платното към София в района на…

преди 54 минути
  • България

Правителството включва Малена и Тервел Замфирови в кампания срещу хазартната зависимост

Хазартната зависимост е сериозен проблем за съвременното общество и изисква незабавни и ефективни мерки. В…

преди един час
  • България

Съдът остави в ареста 37-годишен за опит за сексуално посегателство в Павликени

Съдът наложи „задържане под стража“ на 37-годишен жител на Павликени, привлечен като обвиняем за опит…

преди един час