Това разказа един от синовете на почерненото френско семейство пред Нова телевизия. Припомняме, че преди дни пиян и дрогиран шофьор причини смъртта на френски гражданин на Околовръстното в София. При катастрофата пострада и съпругата на чужденеца. По думите на единия от синовете, във Франция това се счита за убийство
„В нашата страна, ако пиеш, караш и причиниш смъртта на някого, ще те съдят за убийство. Но не знам какъв е законът в България. Може би тук е различно.”. Това заявиха пред Нова телевизия децата на французина, който загина при жестоката катастрофа на Околовръстното в неделя рано сутринта. При инцидента пострада и съпругата на починалия. Семейството има четирима синове. Единият живее в България. Братята му също вече са пристигнали у нас.
„Очевидно не е добре да караш, когато си пиян и дрогиран. За нас това е убийство”, коментираха още те.
Сега се надяват френското посолство да им помогне да намерят добър адвокат.
„Наистина не сме запознати със системата тук. В този момент сме изключително разстроени от смъртта на баща ни. И искаме само да се погрижим за майка си. Нищо друго не е толкова важно в момента, колкото тя да оздравее”, заявява Самюел.
Той живее в Банско, откакто се оженил за българка. Родителите му са го изненадали, като дошли на гости за рождения му ден. Катастрофата става в деня, в който френските граждани си тръгват.
„Родителите ми дойдоха на гости тук. За моя рожден ден. Това беше изненада. Сега ни е доста трудно, защото имаме нужда от информация за здравната застраховка, за всичко. Но те не ми бяха казали, че ще идват. Сега това, че искаха да ми направят изненада, прави трудно за нас да съберем нужната информация“, разказа Самюел.
„Бяха казали, че ще се обадят, когато пристигнат във Франция. Никой не ни се обади. През целия ден се опитвахме да се свържем. Първо помислихме, че са уморени заради дългото пътуване. Звъняхме им на всеки час. Вечерта се притеснихме. Обадихме се в хотела и оттам ни казаха, че е станала катастрофа”, разказа Самюел.
Сега четиримата синове са изключително притеснени за майка си.
„Майка ми е в лошо състояние. Има множество счупени кости и прешлени. Сега свижданията са трудни, защото тя е в болница. Трябва да е на легло и да не се движи в продължение на 45 дни или и дори повече. Сега тя е в съзнание, но е малко объркана. Не разбира напълно какво се е случило, заради лекарствата, които ѝ дават. Дори не знаеше, че е претърпяла инцидент”, разказва още Самюел.
„За нас сега е от значение нашата майка и това тя да получи най-добрата помощ. Искаме да си я приберем у дома в добро състояние. Има счупвания на гръбнака. Искаме да сме сигурни, че един ден тя ще ходи отново и всичко ще е наред”, казва Самюел.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Разследване за незаконно подслушване на служители в администрацията разтърси Община Горна Оряховица. Районната прокуратура във…
Въпреки лекото повишение през юни България запазва позицията си сред страните с най-ниска безработица в…
Археологическото лято на 2026 година започна с мащабно откритие на Перперикон. Екипът на проф. Николай…
България се подготвя за екстремна гореща вълна, която ще обхване страната през следващите дни. Синоптикът…
Жителите и кметовете на пловдивските села Калековец и Трилистник са в постоянна тревога заради нарастващия…
Гражданското недоволство в Ямболския регион се засилва. Днес от 18:00 часа жители на село Безмер…
Leave a Comment