„Находката“ е открита от служители на пункта „Капитан Андреево”. Лекарствата, съдържащи упойващи и психотропни вещества, са били скрити старателно
Над 40 000 таблетки, съдържащи наркотични вещества, откриха митнически служители на пункта „Капитан Андреево”. Това съобщиха от Агенция „Митници“.
На 24 септември там пристигнал лек автомобил с българска регистрация, влизащ в страната от Турция. В колата пътували шофьор и двамата му спътници – всички български граждани. Те декларирали, че пренасят кашони с бобини с прежда. Стоката била проверена с рентген. При последвалия физически контрол било установено, че в 48 от общо 72-те бобини са укрити блистери на шест вида лекарства, съдържащи упойващи и психотропни вещества. Блистерите били увити върху шпулите под конците, което наложило рязане на влакната.
По случая е образувано досъдебно производство и на единия от пътниците е повдигнато обвинение.
Медикаменти като задържаните се предлагат и легално, но са под специален контрол. Правят се опити да се трафикират с цел да бъдат продавани на черния пазар в ЕС.
Днес, вторник, Дупница отбелязва третия и последен ден на официалния траур след тежката трагедия в…
Софийският районен съд продължава разглеждането на едно от най-скандалните дела за насилие над животни в…
След разговора между президента Румен Радев и турския държавен глава Реджеп Тайип Ердоган вниманието на…
От днес започва изплащането на осъвременените пенсии за юли. Пенсиите се увеличават с 7,8% по…
След кратък период на по-прохладно за сезона време България се насочва към нов горещ период.…
Във вторник, 7 юли, времето ще бъде предимно слънчево и топло, съобщават от Националния институт…
Leave a Comment