България

Освиркаха българския химн на стадиона в Скопие: Как реагира МВнР на Северна Македония? (ВИДЕО)

Според Министерството на външните работи на Република Северна Македония, случилото се на стадиона може да се определи като „език на омразата“ и не е правилно

Министерството на външните работи на Република Северна Македония осъди случилото се вчера на стадиона в Скопие, по време на футболната среща между националните отбори на Северна Македония и България, което оценява ката „израз на език на омразата”.

„Спортните събития представляват в най-голяма степен принципите на честност, взаимно уважение и състезание в дух на спортсменство. Злоупотребата с това и разпространяване на омраза и нетолерантност е противоположност на основната им идея. И в бъдеще Северна Македония и България ще продължат да работят активно за подобряване на отношенията си като съюзници в НАТО, бъдещи партньори в Европейския съюз и преди всичко като добри съседи”, се казва в позицията, публикувана на страницата на МВнР в Република Северна Македония.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 12 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 12 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 12 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 12 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 13 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 13 часа