България

Проф. Кантарджиев обяви първите симптоми на грипа и коронавируса

Според проф. Тодор Кантарджиев, адаптираните ваксини срещу COVID-19 изграждат имунитет срещу класическия вариант на вируса и срещу Омикрон.

„Всеки, който има предишните ваксини, може да си постави тази. Тя е само за бустер реимунизация. Осигурява напрегнат имунитет през следващите месеци”, посочи Кантарджиев. И препоръча ваксината за хора със съпътстващи заболявания и с много контакти, предаде NOVA.

Срещу грипа той обясни, че ваксините вече са по аптеките. „От другата седмица ще започне ваксинирането на 65-годишните”, уточни той. Проф. Кантарджиев обясни, че може да си поставим адаптирана ваксина срещу коронавирус и след около седмица – две и препарат против грип.

Първите симптоми на грипа и коронавируса, които може да ни ориентират, са болките в гърлото. „Тогава човек може да вземе лимон със сода. Има известна разлика в клиничния ход на двете заболявания. Но първо правило – който е болен, да си стои вкъщи”, апелира професорът.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Борисов критикува правителството и коментира бъдещето на АЕЦ „Белене“

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…

преди 4 часа
  • България

Валежите и гръмотевичните бури се разширяват към Централна и Южна България

Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…

преди 5 часа
  • България

20-годишен младеж загина при катастрофа на входа на Добринище

Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…

преди 5 часа
  • България

Протест блокира временно пътя Созопол – Бургас заради забавен ремонт

Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…

преди 6 часа
  • България

Слънчево и горещо начало на седмицата, следват бури в края

През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…

преди 6 часа
  • България

Двама загинали и 33 ранени при 26 катастрофи за денонощие

Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…

преди 7 часа