Новото звено „Технологии за гласуване“ ще е отговорно и за информационната сигурност на ЦИК, 7 ще са щатните бройки, включително системен архитект, разработчик софтуер, програмист аналитик
Централната избирателна комисия (ЦИК) закри звеното си „Информационно и комуникационно осигуряване“, в което от 7 щатни бройки е заета само една въпреки проведените конкурси, предаде БНР.
За сметка на това се открива ново звено „Технологии за гласуване“. То ще се занимава освен с организацията на машинния вот и с въвеждането на електронно дистанционно гласуване, обясни председателя на ЦИК Камелия Нейкова.
„За 2021 година поради липса на длъжности със специфична професионална компетентност при подготовката и провеждането на машинното гласуване, за Комисията системно възникваше необходимост от сключване на граждански договори с външни експерти с експертиза в тази област. Включително и изборите, които ще бъдат произведени на 2 октомври, Централната избирателна комисия ползва услугите на експерти, които са софтуерни специалисти“.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment