Жената е родена през далечната 1917 година на един остров. Тя разкри своята тайна за дълъг живот, а тя се крие в консумацията на ром, и то не кога да е, а в точен час през нощта
Жителка на Канада отпразнува пореден рожден ден и посочи любимата си алкохолна напитка, която допринася за нейното дълголетие, съобщи CBC. Флорентина Джонстън, която живее в Сейнт Джон, Ню Брънзуик, е родена на 16 септември 1917 г. на остров Кейп Бретон.
На 17-годишна възраст тя се обучава за стенографка и получава работа в музея на Ню Брънзуик, където набира описания на експонати. По-късно жената работи в петролна компания, омъжва се и става майка на три деца.
Сега тя има петима внуци и десет правнуци. Канадката сподели тайната на дълголетието си с репортери. „Пийте чаша ром през нощта, в четири часа. Това е най-доброто хапче в света!“, съветва 105-годишната жена.
Въпреки напредналата си възраст, Джонстън е много активна, обича да общува със семейството и приятелите си и винаги чете някаква детективска история. „Веднъж един човек ме попита какво търся, може би любовна история? И аз казах: „Хайде, имам нужда от убийство! Нещо по-лошо! „- засмя се канадецът.
Жената е пътувала много: тя е посетила Европа няколко пъти и всяко лято е прекарвала на Бахамите в продължение на 20 години, така че приятели от цял свят се обадиха да я поздравят за рождения й ден. „Бъдете мили с хората, не се смятайте за по-добри от другите“, съветва Джонстън младите хора.
По публикацията работи: Силвана Димитрова
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment