България

Вижте какво време ни очаква в края на лятото

На днешния и утрешния ден ни очаква ветровито време. Възможно е да превали в някои райони в Източна България. Около 15 септември температурите ще се повишат. Седмицата, през която ще дойде и астрономическата есен, времето ще е по-прохладно, като след 20 септември температури ще паднат до нива от 15-20 градуса.

На 23 септември посрещаме астрономическата есен. Следващите две седмици ще са с традиционните по-резки захлаждания и затопляния. Това коментира Николай Василковски в ефира на Нова телевизия.

В понеделник и вторник температурите ще се задържат сравнително ниски – в интервала от 20 до към 25-26 градуса. Ще е ветровито, с особено силни пориви на прохладен северозападен вятър в понеделник в централната част на Дунавската равнина, от двете страни на Балкана, в Горнотракийската низина и по долината на река Струма. След спирането на валежите в източната половина на страната, облачността и през двата дни ще е минимална с временни увеличения следобед около планините. На изолирани места в Източна България е възможно да превали за кратко в по-късните часове.

След студена сутрин с едноцифрени температури в Западна България, в сряда ще започне бързо да нахлува топъл въздух. До края на работната седмица през деня термометрите ще скочат около и над 30 градуса, в някои традиционно горещи точки – до 35 градуса. Така учениците ще посрещнат 15 септември.

Едва около почивните дни се очертава пореден студен атмосферен фронт с усилване на вятъра от северозапад, краткотрайни валежи с гръмотевици и риск от градушка. Дневните температури отново ще се понижат, по-осезаемо в западните райони.

Седмицата, в която ще посрещнем астрономическата есен, ще е прохладна. Особено след 20 септември дневните температури ще паднат до нива от 15-20 градуса. В периода 23-25 септември предварителните прогнози са за валежи, които в някои райони може да са по-напоителни.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 5 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 5 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 6 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 6 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 7 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 8 часа