България

Шишков призна: Имахме доста делови, но и малко остър разговор със строителя на интерконектора (ВИДЕО)

Това заяви на брифинг служебният регионален министър Иван Шишков, говорейки за интерконектора Гърция-България. Министър Шишков уточни, че строителят на обекта се бави със своите задължения

Имахме доста делови, но и малко остър разговор със строителя на интерконектора Гърция-България. Веднъж за документите, втори път за това, че те имаха поети ангажименти и не ги завършиха. Това каза на брифинг министърът на регионалното развитие Иван Шишков.

„Бяхме направили график за довършването на минималните строителни дейности, които бяха останали. Срещата днес беше планирана миналия петък, за да видим напредъка. Частично имаме довършени част от нещата, за съжаление, част от ангажиментите, които бяха поети вторник и сряда, не са завършени”, уточни министър Шишков.

Строителят поел ангажимент първият етап на обекта да е готов до неделя вечер. „Строителният надзор си е представил почти всички документи. Тези, които има да представя строителят, забелязвам, че не са в нужното темпо. Затова казвам, че днес имах малко остър разговор”, обясни още той.

Шишков посочи, че миналия път на обекта е казал, че е изключително доволен, днес обаче не можел да направи същото. „Не мога и да кажа, че има големи проблеми. Тоест, може би, трябваше да не хвалим толкова рано строителя. Днес си поговорихме добре и се надявам в неделя той да си спази ангажимента и да завърши етапа от строежа”, подчерта министърът.

Той обяви, че в понеделник в 11:30 ч. отново ще направи проверка, като се надява тогава да види готов първия етап.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица