България

Служители на МВР отиват в наводнените села, за да издават лични карти

Служители на „Български документи за самоличност“ на РУ-Карлово отиват на място в селата Слатина, Богдан и Каравелово, за да съдействат при издаване на лични карти на пострадалите от наводнението

Служители на звено „Български документи за самоличност“ на РУ-Карлово ще съдействат на място за издаване на лични карти на жителите на три от най-пострадалите от наводненията села. Това съобщиха от МВР.

Мобилна група от звеното „Български документи за самоличност” към РУ-Карлово започва посещения в селата Слатина, Богдан и Каравелово, които най-сериозно са засегнати от наводненията през последните дни. Организацията е създадена от ръководството на областната дирекция на МВР, а целта е да бъдат улеснени максимално всички местни жители, чиито лични карти са унищожени заедно с имуществото им.

Преносимата биометрична станция ще се използва в съответните кметства, от където предварително следва да бъдат предоставени списъци с желаещите да се възползват от тази възможност. Изготвените вече лични документи също ще бъдат предоставени на място, срещу личен подпис.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Пожар обхвана две халета за преработка на пластмаса в София

Сериозен пожар избухна следобед в столичния квартал „Република“. Две халета, използвани за преработка на пластмаса,…

преди 14 часа
  • България

Ограничения на движението към Варна заради ремонт на АМ „Хемус“

Пътуващите по АМ „Хемус“ в посока Варна трябва да се подготвят за временни промени в…

преди 14 часа
  • България

Демерджиев отхвърли обвиненията на ДПС за незаконно следене на Делян Пеевски

Вътрешният министър Иван Демерджиев влезе в остър задочен спор с представители на „ДПС – Ново…

преди 14 часа
  • България

КЕВР одобри средно повишение на тока с 3% и на парното с 4,5%

От 1 юли влизат в сила новите цени на електроенергията и топлинната енергия за битовите…

преди 14 часа
  • България

Касова бележка от българско заведение показа сметка от 76 евро и разпали спор за цените

Касова бележка от заведение в България стана популярна в социалните мрежи и предизвика дискусия за…

преди 15 часа
  • България

Касова бележка от заведение в България за 76 евро предизвика дебат за цените

Касова бележка от заведение в България стана тема на обсъждане в социалните мрежи заради цените…

преди 15 часа