България

От първи септември в София: Компенсации за неприети в ясла деца

От първи септември ще се компенсират разходите на родителите, пряко свързани с отглеждането, възпитанието и обучението на деца от 3 -месечна до 3-годишна възраст, които, поради липса на свободни места, не са приети в общински детски ясли и яслени групи в общински и държавни детски градини.

Средствата ще се изплащат до приемането на детето в общинска детска ясла или в яслена група на общинска или държавна детска градина, обясни пред БНР Мария Минчева – директор на Дирекция образование в Столичната община:
„Всеки един родител може да подаде искане за получаване на средства към районните администрации по местоживеене. След това районните администрации изпращат одобрените от тях искания към Столична община. Ние изпращаме обобщената справка от всички 24 района на територията на Столична община на МОН, което министерство осигурява средствата, които средства след това, по обратния ред се връщат към районните администрации, за да ги получат родителите“.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

КЕВР: Токът ще поскъпне с около 3%, парното с около 5%

Само 13 дни преди влизането в сила на новите цени на електроенергията и топлоенергията Комисията…

преди 11 минути
  • България

15-годишен без книжка катастрофира в Горна Оряховица, пострадаха пет деца

Сериозен пътен инцидент стана през нощта в Горна Оряховица. При катастрофата са пострадали пет непълнолетни…

преди 26 минути
  • България

Слънчево начало, но следобедни валежи и риск от градушки в източните райони

Според Националния институт по метеорология и хидрология четвъртък, 18 юни, ще започне с предимно слънчево…

преди 2 часа
  • България

Експерт: Здравната система у нас стимулира болниците да приемат повече пациенти

България е сред водещите страни в Европейския съюз по брой хоспитализации, а данните показват, че…

преди 15 часа
  • България

Седмият медицински хеликоптер пристигна в България, осмият се очаква до края на месеца

България отбелязва нов етап в развитието на спешната медицинска помощ по въздуха (HEMS). Днес в…

преди 15 часа
  • България

Голям смок влезе в жилищна сграда в Пловдив и стресна живеещите там

Жители на жилищен блок в пловдивския район „Западен“ се натъкнаха на голяма змия, която е…

преди 15 часа