България

Терзийски: Управлението на Бойко Рашков е виновнo за инцидента в Бургас

Това заяви бившият министър на вътрешните работи и бивш депутат от ГЕРБ Христо Терзийски. „Случаят е резултат на повече от година политическо управление на Рашков“, каза той

Бившият министър на вътрешните работи и бивш депутат от ГЕРБ Христо Терзийски заяви в БНТ, че катастрофата в Бургас, при който загинаха двама полицейски служители е пряк резултат от политическото управление на Бойко Рашков в МВР.

„Случаят е резултат на повече от година политическо управление на Рашков, който през цялото това време се занимаваше с политически арести и репресии. Когато сдавах поста на Рашков през цялото време му обяснявах, че има две основни задачи – миграционния натиск и пътната безопасност. И в двете политики ръководството на Рашков не се справи и резултатът е видим. Като депутат няколко пъти задавахме въпроси относно ситуацията на границата, че е тежка и се влошава. Отговаряха ни, че няма такова нещо и че това са политически внушения.“, каза той в ефира на БНТ.

По публикацията работи: Станислава Гавазова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 5 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 5 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 5 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 5 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 5 дни