България

Георг Георгиев: България се намира на най-ниската си точка на своето икономическо и социалнополитическо равнище от 90-те години насам

Според него служебната власт трябва да направи нещо, за да не катастрофира държавата. По думите му има огромна политическа немощ и некадърност по темата с газа

Служебната власт е в положение да стабилизира страната след кризите, до които ни доведе кабинетът на Петков. Те трябва да направят нещо, за да не катастрофира държавата. Ние сме с двуцифрена инфлация, цените на горивата са непосилни, а тези на газа и тока са космически. България се намира на най-ниската си точка на своето икономическо и социалнополитическо равнище от 90-те години насам. Това коментира Георг Георгиев, бивш зам.-министър на външните работи от ГЕРБ в ефира на NOVA NEWS.

Според него България трябва да има еднакви външнополитически виждания с алиансите, от които е част – ЕС и НАТО. „Има партии, които се противопоставят на европейските виждания и на членството ни в тези съюзи. Правят го защото някъде хващат внимание. Такава тенденция би ме притеснила. Тяхната реторика е заблуждаваща и спестява факти. Политическа нестабилност настъпва където европейското семейство не функционира“, смята той.

По думите му има огромна политическа немощ и некадърност по темата с газа. „Газопроводът с Гърция не е готов само заради Кирил Петков. Той е причината и за липса на танкери втечнен газ. По тръбата все още не тече газ, макар и Петков да твърди друго“, подчерта Георгиев.

И уточни, че партията на Стефан Янев трябва да заяви своите приоритети, за да прецени ГЕРБ дали е потенциален партньор.

По публикацията работи: Станислава Гавазова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 4 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 5 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 5 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 5 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 5 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 5 дни