През първата половина от новата седмица въздушната маса над страната ще остане неустойчива. Условия за валежи на повече места и по-значителни по количество ще има в западните и централните райони от страната, а повече слънчеви часове – на изток.
Дневните температури и в източните райони ще се понижат, максималните в по-голямата част от страната ще са между 25° и 30°. Вятърът ще е от изток-североизток, слаб, в източните райони – от североизток, в средата на седмицата до умерен.
В четвъртък и петък и в Западна България валежи ще има на по-малко места и ще са с по-малки количества. Температурите слабо ще се повишат. В събота вероятността за валежи е малка, ще има повече слънце, вятърът в източните райони ще отслабне, повишението на температурите ще продължи.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment