Данните до момента показват, че на територията на цялата страна през последното денонощие са проверени над 9000 МПС. Това съобщиха за медия „Нова Вест“ от полицията.
9046 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 11858 водачи и пътници. До момента са съставени 2335 фиша и 710 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
В рамките на изминалия ден са установени общо 22 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 10 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 12 – с над 1,2 на 1000, четирима са отказали тест. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 28 души, а други шестима, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани.
Данните са междинни и в тях са включени резултати, постъпили до 16 часа.
Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…
На 26 април се навършват 40 години от аварията в Чернобил, най-голямата ядрена катастрофа в…
Българската звезда във вдигането на тежести Карлос Насар отново доказа класата си на международната сцена.…
Окръжна прокуратура-Ямбол задържа за срок до 72 часа турския гражданин Д.К., обвинен в опит за…
В България всеки опит за ефективна работа в държавните структури се посреща с организирани атаки…
Проходът на Републиката е временно затворен за движение след тежък пътен инцидент, станал по-рано днес.…
Leave a Comment