България

Корабът „Рожен“ е натоварен с 13 тона царевица от Украйна

Корабът „Рожен“ е натоварен с 13 тона царевица за Великобритания и отплава от Украйна днес. Планът е да премине по договорения между Украйна и Русия коридор за износ на зърнени товари

Още три кораба с царевица напуснаха днес украинските пристанища, предаде Нова телевизия. Единият от тях е корабът „Рожен” на Параходство Български морски флот, който отплава от украинското пристанище Черноморск.

Той е натоварен с над 13 тона царевица за Великобритания и ще премине по договорения между Украйна и Русия, с посредничеството на Турция и ООН, коридор за износ на зърнени товари.

Българският кораб ще се събере край Одеса в конвой с още два други кораба и заедно ще се насочат в южна посока. „Рожен” беше блокиран от началото на войната в украинското пристанище Черноморск.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 12 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 12 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 12 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 13 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 14 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 15 часа