Иззети са близо 2 килограма наркотици. Специализираната операция по противодействие на престъпления, свързани с наркотични вещества, е проведена в района на столичния ж.к. “Гоце Делчев“, са иззети са близо 2 килограма наркотици
Действията са осъществени от служители от сектор „Наркотици“ при СДВР, след осъществено продължително разследване. В рамките на операцията са задържани двама мъже, на 51 и 32 години. Последвали претърсвания в жилище, наето от по-възрастния мъж, където в една от стаите полицаите открили обособена оранжерия за отглеждане на марихуана.
Иззети са 12 засадени растения, торове и оборудване, подпомагащи растежа им, електронна везна, вакуумираща машина, множество стъклени буркани, съдържащи тревиста маса и полиетиленов плик с бяло прахообразно вещество на бучки и прах. Резултатът от изготвената експертна справка показал, че иззетите вещества са 1 824.35 грама марихуана, 1.57 грама кокаин и 0.40 грама екстази.
След доклад на събраните материали по образуваното досъдебно производство в Софийска градска прокуратура двамата са привлечени като обвиняеми за престъпление по чл. 354 а от НК. Наложени са им мерки „задържане под стража“ за срок до 72 часа.
От днес до 10 август включително жителите на редица софийски квартали ще останат без топла…
От днес до 10 август включително жителите на редица софийски квартали ще останат без топла…
Летният сезон носи почивка, но високите температури крият сериозни рискове за здравето. За мерките срещу…
След убийството на бизнесмена Владимир Янков, познат като Владо Загатото, в публичното пространство се появиха…
На 1 август българският и френският артистичен свят почетоха паметта на Наталия Дончева. Актрисата, родена…
Очаква ни динамична метеорологична седмица с летни горещини, временна облачност и краткотрайни валежи с гръмотевици.…
Leave a Comment