България

МС реши: Предсрочните избори ще ни струват 70,5 млн. лева

Одобрена е план-сметката за разходите по подготовката и произвеждането на изборите за народни представители на 2 октомври. Това съобщиха от пресслужбата на Министерски съвет. Одобрените средства възлизат на 70,5 млн. лева.

Правителството одобри план-сметката за разходите по подготовката и произвеждането на изборите за народни представители на 2 октомври 2022 година. Одобрените средства са в размер на 70,5 млн. лева. Дейностите, които ще се финансират с тях включват: подготовка и отпечатване на избирателните списъци; закупуване и изработване на необходимите изборни книжа и материали; отпечатване на бюлетините; логистично осигуряване на областните и общинските администрации и на администрацията на Министерския съвет; възнаграждения на членовете на районните и секционните избирателни комисии; компютърната обработка на данните от гласуването и издаването на бюлетин с резултатите от изборите; провеждане на разяснителна кампания за правата и задълженията на гражданите и начина на гласуване.

Правителството има готовност да осигури необходимите средства при вземане на Решение от страна на Централната избирателна комисия за въвеждане на видеонаблюдение в избирателните секции, както и при сключване на договори за логистика и техническа поддръжка на специализирани устройства за електронно машинно гласуване и за други материали и съпътстващи дейности за обезпечаване на машинното гласуване.

Актът на правителството е в изпълнение на чл. 18 от Изборния кодекс. Необходимите средства за финансирането на одобрените с план-сметката разходи ще се осигурят за сметка на преструктуриране на разходи и/или трансфери по централния бюджет за 2022 г.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Държавата обединява данните от ТОЛ системата за по-строг контрол на трафика

Транспортният министър Георги Пеев инициира междуведомствена среща в Националното тол управление с цел да се…

преди 43 минути
  • България

Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“

Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“. Инцидентът е станал около…

преди един час
  • България

Временни ограничения на АМ „Хемус“ заради ремонти между 47-ия и 52-ия км

От днес до петък, 17 юли, се въвежда промяна в организацията на движението по автомагистрала…

преди 2 часа
  • България

Станимир Добрев събира средства за експериментално лечение след 17 години в инвалидна количка

Животът на 29-годишния Станимир Добрев се променя необратимо, когато е едва на 14 години. На…

преди 2 часа
  • България

НИМХ: Предимно слънчево време с локални превалявания на изток и в планините

Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 14 юли, вторник, ще преобладава…

преди 5 часа
  • България

Фискалният съвет предлага по-висока пенсионна възраст за служителите в МВР

Фискалният съвет предложи да се повиши пенсионната възраст в Министерството на вътрешните работи (МВР). В…

преди 19 часа