България

Какво накара служебният министър на енергетиката да проведе спешна среща с КЕВР?

Служебният министър на енергетиката Росен Христов проведе спешна среща с КЕВР. Това се случи едва ден след като той официално пое своя пост. Христов се отзова на призива на председателя на КЕВР Иван Иванов. Акцент по време на срещата бе цената на синьото гориво

Министърът на енергетиката Росен Христов отговори своевременно на призива на председателя на КЕВР Иван Иванов за среща.

Акцент в разговора, който се проведе в министерството, бе доставката и цената на природния газ. “Опитваме се да намерим най-доброто решение, като за целта вече започнахме със симулации и изчисления на различни възможности. Целта е стабилизиране на доставките, което ще осигури предвидимост и сигурност за потребителите”, обясни министър Христов. От своя страна председателят на КЕВР Иван Иванов благодари за бързата реакция на министъра. “Особено важно е каква ще е цената на газа през септември”, подчерта той, като не скри, че нормативната уредба не отговаря на динамичната ситуация, в която се налага да работят.

И двете страни се обединиха около разбирането, че е изключително важно да има прозрачност и доколкото е възможно предвидимост в работата на институциите.

В срещата участваха още: Любомира Ганчева, началник на политическия кабинет на министъра, както и комисарите от КЕВР Александър Йорданов, Благой Голубарев и Димитър Кочков.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Владимир Николов влезе в парламента с обещание да защитава националния интерес

Волейболната легенда и новоизбран депутат от „Прогресивна България“ Владимир Николов направи първите си коментари след…

преди 9 минути
  • България

Йотова пред 52-рото НС: Изборите на 19 април са избори на надеждата и събудената гражданска енергия

Илияна Йотова се обърна към народните представители по време на първото заседание на 52-рото Народно…

преди 24 минути
  • България

Първо заседание на 52-рото Народно събрание и очакван избор на председател

Днес в 10:00 ч. започна официално работата на 52-рото Народно събрание. Депутатите положиха клетва и…

преди 39 минути
  • България

Мъж е в болница след удар от лек автомобил край разклона за Самуил

Рано сутринта на 30 април, около 7:00 часа, на главен път Е-70 в близост до…

преди 54 минути
  • България

Благомир Коцев: Настоящата криза е резултат от натрупани процеси и декемврийските протести

Кметът на Варна и представител на „Продължаваме Промяната“ Благомир Коцев направи кратък коментар пред медиите…

преди един час
  • България

Благомир Коцев: Всички видяхме как се стигна до настоящата криза

Кметът на Варна и представител на „Продължаваме Промяната“ Благомир Коцев направи кратък коментар пред медиите…

преди един час