Политика

При връщането на третия мандат: Корнелия Нинова отправи въпрос към президента (ВИДЕО)

БСП върна неизпълнен третия проучвателен мандат на президента на Република България Румен Радев. Лидерът на БСП Корнелия Нинова отправи въпрос относно КЕВР към Радев

До връщането на третия мандат се стигна, след като в сряда 117 депутати от ГЕРБ, ДПС, ИТН и „Възраждане” решиха законодателната програма, предложена от левицата, да не влезе в дневния ред на парламента.

Георги Свиленски върна папката с мандата на Румен Радев.

Президентът поздрави БСП за положените усилия около третия мандат.

„Управляващата коалиция завещава на служебния кабинет хаоса в енергетиката. Тази криза може да прерасне в колапс на икономиката и е най-тежкото наследство на това правителство“, заяви президентът.

Ето защо Радев се обърна към всички народни представители като призова за отговорност и намиране на решение за председател на КЕВР до края на седмицата.

На този призив от страна на президента, Корнелия Нинова отговори следното:

„Ние положихме всички усилия да решим проблема с КЕВР. Дори предложихме на трите партии, с които преговаряхме, да удължим срока за работа на парламента, за да може абсолютно легитимно да бъде избран председател на КЕВР“, заяви Нинова.

В тази връзка тя запита Радев следното:

„Имате ли намерение да удължите работата на парламента, за да може да се реши този проблем?“

След това президентът призова още веднъж НС да намери решение на този изключително важен казус.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 седмици
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 седмици
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 2 седмици
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 2 седмици
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 2 седмици
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 2 седмици