България

Има десетки разочаровани туристи по Черноморието: Ето по каква схема са ги измамили (ВИДЕО)

Десетки туристи споделят, че са попаднали на фалшива обява за апартамент, който се давал под наем в морския курорт Поморие. Хората превеждали различни суми като капаро, а после се оказало, че не съществува такъв обект, какъвто им бил представен

Нова измама с квартири-фантоми по Черноморието. Туристи останаха излъгани, след като попаднали на фалшива обява за апартамент под наем в Поморие. Потърпевшите превеждали различни суми, за да капарират квартирата, а на място се оказало, че такъв обект реално не съществува, предаде Нова телевизия.

Измамените в схемата с апартамента-фантом в Поморие са десетки, става ясно от форумите в социалните мрежи. Всички те са платили капаро за своята лятна почивка, за да ползват луксозна квартира под наем в центъра на морското градче. Вместо това потърпевшите оставили с празни ръце, тъй като се оказвало, че са попаднали на фалшиви обяви и са резервирали несъществуващ обект.

След множество сигнали полицията започна проверка по случая.

Една от измамените разказва, че се натъкнала на офертата във Фейсбук група за отдаване на квартири в Поморие. Човекът, пуснал обявата се представял като Борислав Георгиев.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди един час
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди един час
  • България

Слънце, слана и гръмотевични бури очакват страната през седмицата

Българските граждани трябва да се подготвят за динамично време през идните дни. След преминаването на…

преди 2 часа
  • България

НИМХ: Слънчево и приятно време в събота с температури до 25°

Според Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в събота, 25 април, времето ще бъде…

преди 5 часа
  • България

Асен Василев избра Пловдив, Манол Пейков отпада от 50-ото Народно събрание

Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…

преди 18 часа
  • България

40 години след Чернобил еколог предупреждава за дългосрочните рискове

На 26 април се навършват 40 години от аварията в Чернобил, най-голямата ядрена катастрофа в…

преди 18 часа