Политика

Нинова на преговорите между БСП и ИТН: Няма да губим време с напразни преговори (ВИДЕО)

Това разясни лидерът на БСП Корнелия Нинова в началото на преговорите между двете партии. Тя помоли ИТН да обяснят каква е тяхната позиция за това дали биха искали да съставят правителство. По думите на Тошко Йорданов има съвпадения по почти всички точки от управленската програма

Почти пълни съвпадения в управленската програма с БСП. Това обявиха от ИТН в началото на разговорите за съставяне на кабинет с левицата. И двете партии смятат, че не трябва да се стига до избори наесен, стана ясно още в началото на разговорите.

„Получихме третия мандат. Даваме си сметка каква отговорност тежи върху нас. Бихме искане днес, като първи разговор, да изясним няколко въпроса. Предстоят ни поредица от разговори, но нека днес да започнем с принципните неща. Първо декларираме абсолютно категорично, че имаме сериозни намерения да опитаме да направим правителство, защото знаем какво ни чака в следващите месеци. Държавата и народа. Нямаме никакво намерение да губим време с напразни преговори и имитация на преговори“, заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова. Тя помоли ИТН за три неща.

„Първо, да кажете вашата позиция за това бихте ли искали да направим правителство. Второ, искаме то да стъпи върху програмата, която е отворена за предложения от ИТН. След като не сте участвали в съставянето й, абсолютно логично е да изразите мнение. Изпратили сме ви я предварително“, каза Нинова. „И трето, нека днес да не разговаряме за структура и персонален състав на МС“, заяви Корнелия Нинова.

„Благодаря ви, че не тръгнахте да ни обикаляте депутатите един по един и да им обяснявате колко са важни и свободни”, каза Тошко Йорданов. „Според нас е най-добре да се направи правителство с четирите партии, които бяхме досега. Що се отнася до програмата, тя до голяма степен покрива коалиционното споразумение, което сключихме преди. Прочетохме я и идваме с готови предложения”, каза още Йорданов.

„Благодаря за поканата! Днес ще покажем дали имаме мъдрост и зрение да управляваме. Твърдо заявяваме, че сме готови на конструктивни разговори. Убедени сме, че избори не са необходими – те само ще задълбочат кризата и вероятният изход от тях ще са още едни избори. Да загърбим егото си, за да съставим кабинет”, призова Ива Митева. „За програмата: имаме съвпадения по почти всички точки. Ще работим за реформа на съдебната система, здравеопазването, образованието, социалната политика и антикорупционното законодателство”, каза още Митева.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Проф. Кантарджиев: Няма връзка между ваксината срещу морбили и аутизма

Темата за връзка между ваксината срещу морбили и аутизма се използва от хора, които искат…

преди 35 минути
  • България

21-годишен мъж почина след побой пред дискотека в Чирпан, близките готвят протест

21-годишният Даниел Дешков от Чирпан почина след 84 дни в кома. Той беше с черепно-мозъчна…

преди 50 минути
  • България

БДЖ осигурява над 13 400 допълнителни места за великденските празници

„БДЖ – Пътнически превози“ ЕООД въвежда допълнителни мерки за предстоящите великденски празници и очакваното увеличение…

преди един час
  • България

Разкриха незаконна кланица в Дебелец с месо, негодно за консумация

Властите разкриха нелегален обект за клане и обработка на месо в Дебелец, съобщава NOVA. Сигналът…

преди един час
  • България

САС разреши предаването на сръбски гражданин на Гърция по европейска заповед за арест

След протест на Софийска градска прокуратура Софийският апелативен съд допусна предаването на сръбския гражданин J.R.…

преди 2 часа
  • България

САС разреши предаването на сръбски гражданин на Гърция по ЕЗА за грабежи

Софийският апелативен съд разреши предаването на сръбския гражданин J.R. на гръцките власти по Европейска заповед…

преди 2 часа