Това заяви професор Рачев. В следващите дни не се очакват превалявания, а само слънчеви дни с температури над 30 градуса, а на места дори на 35 градуса
Вятърът днес постепенно ще спре и температурите ще се повишат. Вървим устремно към затопляне, което ще усетим по-съществено в четвъртък и петък.
Това каза в ефира на bTV климатологът проф. Георги Рачев. В близките дни не се очакват валежи.
Топлата вълна ще се усети следващата седмица, когато максималните температури ще бъдат трайно над 30 градуса, на места и над 35 градуса.
Градусите ще започнат да се повишават още от днес плавно. В София максималните ще достигнат 32-33 градуса.
Минималните температури също ще са високи – около 17-19 градуса.
По публикацията работи: Станислава Гавазова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment