Политика

И БСП няма да участва днес в консултациите при президента

Като мотив, от БСП изтъкнаха важността на бюджета. Припомняме, че в момента тече второ четене на държавния бюджет. Поради тази причина от „Продължаваме промяната“ също не се явиха на консултация

Ръководството на ПГ на „БСП за България“ няма да участва днес в консултациите при президента Румен Радев. В момента тече второ четене на държавния бюджет, по който има направени десетки предложения, съобщиха от пресцентъра на БСП.

“За нас е по-важен бюджета, за да гарантираме увеличението на пенсиите, данъчните облекчения за младите семейства, помощта да земеделците, ваучерите за работниците, подкрепата за бизнеса и допълнителни средства за транспортния сектор.

Ще участваме в консултации в друг ден, когато сме сигурни, че сме осигурили  семействата и икономиката за следващите месеци”, заявиха депутатите от БСП.

Припомняме, че от „Продължаваме промяната“ също не отидоха на консултация днес.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 8 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 8 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 8 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 8 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 9 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 11 часа