България

Руски командир говори за възможно скорошно напускане на „Царевна“ от Мариупол

Командирът на военноморската база в Новоросийск заяви, че корабът „Царевна“ завършва техническата си подготовка, след която ще може да напусне пристанището в Мариупол. Контраадмирал Виктор Кочемазов обясни и кой е първият плавателен съд, който вече е напуснал пристанището на града

Българският кораб „Царевна“ завършва техническата си подготовка и оформя документацията си за напускане на пристанището в Мариупол, заяви командирът на военноморската база в Новоросийск контраадмирал Виктор Кочемазов, цитиран от ТАСС и БТА.

Първият плавателен съд, който напуска пристанището, ще бъде турският кораб „Азов конкорд“. „Работи се за това в най-скоро време от пристанището да излезе и корабът „Царевна“. Завършва работата по техническата му готовност, събирането на екипажа и всички процедури по оформяне на митническите документи за граничен контрол“, каза Кочемазов в отговор на въпрос на кореспондент на ТАСС.

По-рано началникът на Националния център за управление на отбраната на Руската федерация Михаил Мизинцев съобщи, че на пристанището в Мариупол са останали шест чуждестранни плавателни съда: „Царевна“ (България), „Азбург“ (Доминиканската република), „Смарта“ (Либерия), „Блу стар“ (Панама), „Азов конкорд“ (Турция), „Лейди Августа“ (Ямайка).

Плавателните съдове, които напускат пристанището в Мариупол по отворения хуманитарен коридор, ще бъдат съпровождани от военни кораби на Военноморския флот на Русия и на граничната охрана на Федералната служба за сигурност, каза още Кочемазов.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 3 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 3 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 3 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 3 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 3 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 3 дни