България

Задават се големи количества дъжд

Това прогнозира климатологът проф. Георги Рачев. Според него в страната се очакват изключително големи обеми дъжд и причината за това е Средиземноморски циклон, който се очаква да премине южно от страната ни. Според професора през петък, събота, неделя и понеделник над голяма част от България се създава „перфектна синоптична обстановка за много дъжд“

Според климатологът проф. Георги Рачев „Днес и утре ще бъде сравнително по-спокойно, докато от четвъртък – 9 юни, ни чака една промяна на времето, която ще трае може би цяла седмица. Ще е малко по-хладно и много дъждовно“, предаде bTV.

„Отговорен за тази промяна на времето е Средиземноморски циклон, който ще мине южно от България. И при това свое движение валежната зона ще се мести от Западна България към Източна България“, допълни проф. Рачев.

Превалявания ще има почти над цялата страна в петък, събота, неделя и понеделник. За тези 4-5 дни ще направим месечната норма на валежите, уточни климатологът.

Малко вероятно е обаче да има интензивни градушки, защото температурите ще бъдат по ниски.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Седем разпитани при проверка на поръчка за рехабилитация на пътища в Кърджали, материалите отиват в прокуратурата

Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…

преди 4 часа
  • България

„Враждебна“ и „Безмер“ ще бъдат модернизирани с пари от НАТО по NSIP

Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…

преди 4 часа
  • България

Тежка катастрофа затвори магистрала „Тракия“ при км 311

Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…

преди 5 часа
  • България

9-годишно момче е в тежко състояние след удар между велосипед и товарен автомобил в Тръница

Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…

преди 5 часа
  • България

Юли ще е динамичен, но без очаквани 43°C у нас

Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…

преди 6 часа
  • България

Финансовите министри в Брюксел обсъждат процедура за свръхдефицит срещу България

Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…

преди 6 часа