България

Издирването на незаконно погребани тела в Клисура продължава: Бройката се увеличава

Броят на откритите заровени до момента е 13, а беше 7. В понеделник полицията намери нови 6 трупа

Продължава разследването на схемата с незаконни погребения в района на Клисура. Криминалисти работят по установяването на самоличността на вече откритите тела. В понеделник полицията намери нови 6 трупа, които са заровени в местността, с което общо броят на телата става 13, предаде Нова.

От Прокуратурата съобщиха, че ежедневно получават сигнали от близки на починали хора, които не успяват да ги откриват в регистрите.

Основен обвиняем по случая е собственик на траурна агенция. Според информацията 51-годишният мъж е извършвал незаконни погребения, вместо кремация. Георги Eнев, е с мярка постоянен арест.

Камелия Димитрова е кметски наместник на Клисура. Тя разказа, че Енев е имал служител, който е вършел черната работа – копаел дупки за телата. Самият той насочвал полицаите при следствените действия. Местен жител й се оплакал, че виждал кучета да разнасят големи кости в района. Оказало се, че става въпрос за човешки останки. С кметския наместник се свързала и жена от Клисура, чиято майка преди години е трябвало да бъде кремирана именно от задържания по случая Георги Енев.

По публикацията работи: Станислава Гавазова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Дунавските общини алармират за риск от масово нашествие на комари след прекратена обществена поръчка

Населението на 35 общини по поречието на Дунав е изправено пред риск от масово нашествие…

преди 11 минути
  • България

Дунавските общини предупреждават за риск от масово нашествие на комари след прекратена поръчка за обработка

Населението на 35 общини по поречието на Дунав е изправено пред риск от масово нашествие…

преди 12 минути
  • България

Двама непълнолетни са задържани за грабеж в „Люлин“

Служители на 9-о РУ в София задържаха двама непълнолетни за грабеж в столицата. Младежите са…

преди 27 минути
  • България

Имейли с искане за 100 000 долара заплашиха частни училища в София и Варна

Вълна от заплашителни имейли е изпратена до няколко частни училища в София и Варна. Според…

преди 42 минути
  • България

Започва забраната за улов в Черно море, Дунав и вътрешните водоеми

Започва традиционната годишна забрана за улов на риба и други водни организми по време на…

преди 57 минути
  • България

Изчезнал турист бе открит в добро състояние край Драгалевския манастир

Мащабната акция по издирване на изчезнал турист на Витоша приключи успешно. Мъжът, чието местоположение беше…

преди един час