Крими

Прокуратурата: Убийството на Алена Щерк е станало по особено жесток начин (ВИДЕО)

Подробности около убийството на Алена Щерк, която бе открита мъртва в неделя край Радомир, дадоха от полицията и прокуратурата. Основен заподозрян за убийството е бившият приятел на жената – Виктор Спига, за което има две индикации. От прокуратурата заявиха, че убийството се е случило по особено жесток начин

„На този етап доказателствата сочат, че имено бившият й приятел е извършител на действието. Установено е, че нейното тяло е превозено с личния й автомобил, в него има и кръв, а автомобилът е управляван именно от Виктор.”, заяви зам.-градския прокурор Иво Илиев. По думите му друга индикация за това, че деянието е извършено от Спига е, че той е напуснал страната.

„По първоначална информация има множество удари по главата и травма несъвместима с живота. Повигна се ново обвинение за убийство, извършено по особено жесток начин”, допълни Илиев.

Основният заподозрян за убийството на Алена Щерк – бившият й приятел Виктор Спига, е бил задържан в Асколи Пичено, Италия от местната полиция. Това е станало в 00:20 италианско време, (01.20 българско), докато се е връщал в хотела, където се е бил настанил. Колата също е намерена.

„Сигналът за издирването на Алена Щерк е подаден на 27 май т.г. След като е подаден сигналът незабавно е започнала работа по случая. В хода на разследването е установи, че на 26 май вечерта Щерк е била при свои близки. Прибра се в апартамента си около полунощ. Предполага се, че убийството е извършено в гаража или а автомобила й”, това обясни комисар Стойно Петков.

„Установено е, че нейният личен автомобил се е движил в посока Перник-Радомир-Перник. Това, което ни ориентира за мястото, където евентуално трупът е оставен беше това, че по посока на пътуването към Радомир има едно забавяне. Това ни насочи към мястото, където беше намерен трупът“, поясни комисар Петков.

По думите му деянието се е случило в ранните часове на 26 срещу 27 май т.г.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Арестуваха двама полицаи и бос на канал за мигранти по Балканския маршрут

ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…

преди 6 часа
  • България

Мартин събира последните под 15 000 евро за операция на фемурален дефицит

Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…

преди 7 часа
  • България

Старият жилищен фонд е основна причина за енергийната уязвимост на българите, показва Евростат

Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…

преди 7 часа
  • България

Машинен вот навсякъде и край на района „Чужбина“: парламентът прие промените на първо четене

Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…

преди 8 часа
  • България

МВР изпраща доказателства до OFAC за опити за заобикаляне на санкциите

Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…

преди 9 часа
  • България

МВнР отрече Велислава Петрова да е подписвала декларация за „Коалицията на желаещите“

Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…

преди 9 часа