България

Председателят на КЗП и екипът му е освободен от поста

Председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Димитър Маргаритов е освободен от поста, както и екипът му 

Председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Димитър Маргаритов е освободен от поста. Това научи bTV от източници в Министерство на икономиката, предаде bTV.

Освободен е и екипът му – другите двама членове на КЗП Константин Арабаджиев и Константин Райков. Мандатът на Маргаритов изтече преди повече от две години.

Снощи той гостува в продължението на bTV Новините. Говори за нелоялните търговски практики и доброто взаимодействие между институциите.

Той припомни, че след няколко дни ще влязат в сила приети вече от Народното събрание изменения в Закона за защита на потребителите, с които почти двойно се увеличава санкцията за така наречените нелоялни практики.

По публикацията работи: Станислава Гавазова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

АПИ намали скоростта до 100 км/ч по част от магистрала „Тракия“ заради неравности

Шофьорите, които пътуват по автомагистрала „Тракия“ в района на област Пазарджик, трябва да бъдат особено…

преди 20 минути
  • България

Двама са задържани след преследване от Стара Загора до Сливен

Двама души бяха задържани след преследване по Подбалканския път, приключило в района на сливенското село…

преди 35 минути
  • България

Полска военна техника преминава през България до 22 април по ротация на НАТО

В периода от 16 до 22 април 2026 г. територията на Република България ще бъде…

преди 50 минути
  • България

„Булгаргаз“ предлага 4,99% по-висока цена на природния газ за май

„Булгаргаз“ внесе в Комисията за енергийно и водно регулиране заявление за промяна на цената на…

преди един час
  • България

„Булгаргаз“ предлага повишение на цената на газа за май с 4,99%

„Булгаргаз“ внесе официално заявление в Комисията за енергийно и водно регулиране за промяна на цената…

преди един час
  • България

Митници задържаха над 1,7 кг злато на „Капитан Андреево“

Служители на Агенция „Митници“ предотвратиха опит за контрабанден пренос на благороден метал в особено големи…

преди един час