Както вече съобщихме, автобус, превозващ украински граждани, се запали на автомагистрала „Черно море“ край Варна. При инцидента няма пострадали.
Инцидентът е станал около 10 часа тази сутрин. Автобусът е превозвал 44 украински граждани към Камчия, предава БНТ.
По първоначална информация пожарът е тръгнал от турбината на двигателя на превозното средство. При възникването на пожара, шофьорът веднага е отбил превозното средство и пътниците са успели да слязат от автобуса. Водачът е опитал сам да потуши огъня, но неуспешно. На място са изпратени 3 пожарни автомобила за справяне с огнената стихия.
Превозното средство е преминало успешно през редовен технически преглед. Заради инцидента движението по АМ „Черно море“ беше временно спряно като трафикът се отбиваше още от Аспаруховия мост във Варна и се образуваха задръствания.
Движението на автомобили вече е възстановено като трафикът се осъществява двупосочно в платното на АМ „Черно море“ в посока Бургас.
Украинските граждани бяха прекачени на друг автобус към Камчия.
Планински спасители от Българския червен кръст се включиха в мащабна операция по издирването на човек…
В Кюстендил започват масирани проверки на търговски обекти заради нерегламентирана продажба на енергийни напитки на…
В Кюстендил започват масирани проверки на търговски обекти заради нерегламентирана продажба на енергийни напитки на…
Участието на български компании в проекта за изграждане на 7 и 8 блок на АЕЦ…
В силистренското село Ситово се разигра трагедия, която шокира страната. 48-годишната Стефка Колева е в…
Според данните на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 16 април, времето в България…
Leave a Comment