Извънреден брифинг на министъра на енергетиката Александър Николов се провежда след новината от късно снощи, че доставките на природен газ от Русия към България спират от днес
„Предприети са всички мерки, за да се подсигурят количествата на газ у нас“, това заяви министърът на енергетиката Александър Николов.
Припомняме, че във вторник от Министерството на енергетиката съобщиха, че „Газпром” е информирал българската държавна газова компания „Булгаргаз”, че ще спре доставките на газ от сряда. Днес обаче изпълнителният директор на българския оператор на газова мрежа „Булгартрансгаз” Владимир Малинов отрече доставките на синьо гориво у нас да са спирали.
„Доставките на газ са подсигурени и гарантирани за минимум един месец напред. Това не означава, че след това ще имаме проблеми с оглед на последната ситуация“, каза Николов.
„Докато съм министър, България няма да води преговори под натиск и с наведена глава“, заяви категорично Александър Николов.
От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…
След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…
Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…
На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…
Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…
Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…
Leave a Comment