Политика

Кулеба: Докато се реши дали ще получим военна помощ от България, ще се бием с каквото имаме (ВИДЕО)

Дмитро Кулеба обяви, че е доволен от срещата с Теодора Генчовска, Кирил Петков и Румен Радев. Той призна, че България се отнася много добре с украинските бежанци и това се цени. Въпреки това дипломатът заяви, че тези, които не желаят или се колебаят дали да доставят оръжия и военно оборудване за Украйна, подкрепят „руската агресия“

„Доволен съм от срещите с вашия външен министър, премиер и президент. Дали ще получим военна помощ от България, това зависи от политическата дискусия в парламента, дотогава ще се бием с каквото имаме”. Това заяви министърът на външните работи на Украйна Дмитро Кулеба пред журналисти в НС.

„България е направила наистина много за европейската интеграция, вие се отнасяте много добре с нашите бежанци, а това е нещо, което ценим”, заяви Кулеба и добави: „Вземаме предвид вашата вътрешнополитическа ситуация и във връзка с военната помощ, оставяме това решение на парламента на България”, уточни Кулеба.

„Но нека подчертая още веднъж. Тези, които не желаят, които се колебаят, които говорят срещу доставките на оръжия и военно оборудване за Украйна, те на практика подкрепят руската агресия, избиването на наши граждани”. Това заяви украинският външен министър.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 3 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 3 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 4 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 4 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 5 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 6 часа