България

За Великденските празници: Какви мерки по пътищата ще предприеме държавата? (ВИДЕО)

За предстоящите празници и мерките, които ще се вземат по пътищата говорят от Главна дирекция „Национална полиция“

В навечерието на Великденските празници държавата ще вземе конкретни мерки за сигурността в празничните дни. Ще бъде засилен контролът на пътя заради очаквания интензивен трафик. Униформените ще следят и за сигурността около храмовете.

От 22 до 25 април градският транспорт в столицата ще работи с празнично разписание, а в нощта срещу 24 ще е с удължено работно време до 01:30 часа.

До момента от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ са направили 1118 проверки в храмове, ресторанти, хотели и хижи.

За Великден са осигурени 29 противопожарни автомобила, които да бъдат на разположение на големите храмове в страната в София, Бургас, Враца, Видин, Пловдив, Шумен, Ловеч, Перник, Монтана, Хасково, Сливен и Смолян.

Георги Толин от ГДПБЗН призова да се внимава при паленето на свещи по време на празничните дни.

Румяна Борисова от Главна дирекция „Гранична полиция” заяви, че очаква по-голямо струпване на автомобили по българо-турската граница.

Инсп. Мария Ботева от ГД „Национална полиция“ увери, че всички технически средства ще бъдат използвани с цел обезпечаване безопасността по пътищата като отбеляза, че камерите засичат скоростта и в тъмната част на денонощието. Тя подчерта, че освен служители на „Пътна полиция”, тези, работещи в сектор „Охранителна полиция” също ще могат да проверяват водачите на автомобили.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Сняг в Троянския Балкан и оранжев код за валежи в страната

Пролетта направи рязък завой в Троянския Балкан. В по-високите части на региона започна силен снеговалеж,…

преди 1 минута
  • България

Днес изтича срокът за подаване на данъчни декларации пред НАП

Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…

преди 16 минути
  • България

Похитиха 47-годишен мъж пред магазин в Габрово, открит е след 20 минути

На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…

преди 31 минути
  • България

Земетресение с магнитуд 2.5 е регистрирано край Ямбол

Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…

преди 46 минути
  • България

Очакват 1,7 млн. автомобила по пътищата около 1 май и Гергьовден

Предстоящите почивни дни около 1 май и Гергьовден ще натоварят сериозно републиканската пътна мрежа. Хиляди…

преди един час
  • България

ТИР със захарни изделия се запали край Пловдив и блокира движението по АМ „Тракия“

Сериозен инцидент затрудни движението в района на Пловдив в ранните часове на сряда. Тежкотоварен камион,…

преди 2 часа