Външният министър на Украйна – Дмитро Кулеба се срещна с депутатите от Комисията по външна политика в НС, а преди това и с Никола Минчев – председателят на НС
Украинският министър на външните работи Дмитро Кулеба е на среща с депутатите от парламентарната комисия по външна политика. На разговорите в Народното събрание присъства министърът на външните работи Теодора Генчовска и посланикът на Украйна у нас Виталий Москаленко, предаде Нова телевизия.
Председателят на външната комисия Венцислава Любенова от „Продължаваме Промяната“ приветства украинския гост в българския парламент.
Председателят на Външната комисия Венцислава Любенова приветства украинския гост в българския парламент. „Уверявам Ви, че всичко, което се случва във Вашата родина, вълнува сериозно и постоянно всички нас тук – българският парламент, българската държава, но най-вече българското общество, заяви Любенова.
„Това е така не само заради здравите исторически, културни, религиозни връзки между нашите народи, не само, защото сте наш съсед и защото стотици хиляди българи наричат Украйна свой дом, не само, защото това грубо нарушение на вашата сигурност има отражение и върху тази на България, а заради непредизвиканата, незаслужена и брутална агресия, която беше проявена срещу суверенна и независима Украйна, срещу мира и живота на невинни украински граждани”, посочи тя.
Това разтърси българското общество точно толкова, колкото разтърси и цяла Европа, а и света, коментира председателят на Външната комисия в началото на срещата, което беше открито за медиите.
Преди това украинският външен министър Дмитро Кулеба се срещна с председателя на Народното събрание Никола Минчев.
По публикацията работи: Пламена Сутева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment