Има с какво да помогнем на Украйна, смята експертът. Според него Русия не разполага със способности да води съвременна война
Русия не разполага технологично и ментално и доктринално със способности да води високоточна съвременна война. Това мнение изрази полковникът от резерва Владимир Миленски, член на Атлантическия съвет в България, съобщиха от Нова.
Той обясни, че според украинските военни и държавни ръководители е започнала втората фаза на войната. Други експерти – американски, британски, френски – твърдят, че това може би са първи признаци, но не е започнала същинската кампания на втора фаза.
„Не знаем как точно ще започне – може да е плавно, постепенно. Започнаха засилени офанзивни действия по целия фронт от страна на руската армия. Но дали ще прерасне бързо във високо интензивна атака навсякъде, ще видим”, коментира полк. Миленски.
Относно изпращането на военна помощ, полк. Миленски заяви, че шестима бивши военни министри от последните 15 години са отправили призив и са казали, че има с какво да помогнем на Украйна.
„Има с какво. Имаме достатъчно танкове, артилерийски системи, леко стрелково въоръжение, боеприпаси”, коментира полк. Миленски.
Според него не напразно украинският външен министър Дмитро Кулеба днес е в България. Със сигурност е дошъл да иска военна помощ, каза експертът.
По публикацията работи: Станислава Гавазова
Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…
Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…
На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…
Leave a Comment