България

Извънредно изявление на руското посолство

В изявлението се твърди, че службата за сигурност на Украйна подготвя „чудовищна провокация“, с цел да обвини руските военни във „военни престъпления с масово унищожаване на мирни жители в Одеска област“

Руското посолство у нас разпространи „извънредно изявление” на Междуведомствения координационен щаб на Руската Федерация за хуманитарно реагиране в Украйна.

„Според наличната достоверна информация службата за сигурност на Украйна (СБУ) подготвя поредна чудовищна провокация за да обвини руските военни в т.н. военни престъпления с масово унищожаване на мирни жители в Одеска област”, се казва в  изявлението.

„С тази цел в близко време се планира едно от подразделенията на СБУ да се преоблече във форма на руските военни и да се извърши демонстративен разстрел на мирни жители. Снимки и видео от тази акция с уж „безчинствата на руснаците” за незабавно цинично разпространяване на фейкове ще бъдат публикувани от украински и западни информационни агенции”, предупреждават от Руското посолство.

„Подготвящата се провокация на украинските власти демонстрира безчовечното им отношение към съдбата на мирните граждани на Украйна и свидетелства за пълно пренебрегване на всички норми на морала и международното хуманитарно право”, се казва в изявлението.

„Предварително предупреждаваме страните от „цивилизования Запад”, начело със САЩ, за това, че Руската федерация има оперативна доказателствена база за подготвящите се поредни ужасни престъпления на киевския режим”, завършва позицията.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Млад шофьор се обърна по таван след рязко спиране пред камера за скорост

В събота малко след обяд на околовръстното шосе на Шейново стана пътен инцидент, при който…

преди 9 часа
  • България

Следобедни валежи и гръмотевици на много места, температурите до 34°

Утрешният ден ще започне с развитие на купесто-дъждовна облачност над Северозападна България още от сутринта.…

преди 10 часа
  • България

Засилват контрола на товарните автомобили с общи проверки на полиция и „Автомобилна администрация“

Главният секретар на Министерството на вътрешните работи е разпоредил незабавното въвеждане на засилени мерки за…

преди 10 часа
  • България

Полицията проверява 14 612 коли, състави 4 223 фиша и 431 акта

Вчера специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата установи множество нарушения.…

преди 11 часа
  • България

Летни дни с локални бури и захлаждане към края на седмицата

Следващата седмица ще донесе разнообразна метеорологична обстановка в страната. Прогнозите сочат преобладаващо летни условия с…

преди 14 часа
  • България

Гръмотевични бури и превалявания в неделя, вятърът ще се ориентира от запад-северозапад

В неделя над България се очаква динамично време с развитие на купесто-дъждовна облачност, превалявания и…

преди 14 часа