България

Близки на пациент нападнаха спешни медици в Хасково

Според разказа на медицинската сестра, която е потърпевша, близките на пациента започнали да обвиняват медиците, че не правят нищо, за да помогнат, след което последвали и удари. Близките на пациента твърдят, че агресия от тяхна страна не е имало и заявиха, че медицинската сестра не е реагирала адекватно и не е положила усилия, за да спаси техния близък

Агресия срещу екип на „Спешна помощ” в Хасково. Лекарка и медицинска сестра са били ударени от близки на пациент. По-късно той е починал в болницата, а медиците подадоха жалба в полицията.

Медицинската сестра Мариана Атанасова обясни, че са били повикани на адрес за пациент с вероятно няколко преживени инфаркта, със задух и болка в гърдите.

„Пристигнахме за около три минути. Започнахме да измерваме кръвното налягане, сатурацията, пулсът и температурата”, каза тя пред Нова телевизия.

По думите на Атанасова през това време започнали и обвиненията от близките на пациента.

„Крещяха ни, викаха ни и ни бутаха. Казваха ни, че не правим нищо. Нямахме време да хванем венозен път и да направим кардиограма. Грабнаха го, избутаха ни и на излизане единият от синовете му ме удари”, добави медицинската сестра.

Според разказа ѝ в Спешното отделение са продължили реанимирането. Впоследствие обаче пациентът е починал.

Подобни ситуации на агресия срещу медиците Атанасова си обяснява с това, че няма наказания.

„Самото население не е достатъчно възпитано да има уважение към медицински лица и учители, например”, коментира тя.

Близките на пациента отрекоха да са проявявали физическа агресия спрямо екипа на „Спешна помощ”.

„Когато ние виждаме, че те не полагат усилията, които трябваше, тя ми стои неадекватно и не помага на човека, който виждахме, че си отива пред очите ни. Тя стоеше и се дърпаше. Децата му го хванаха на ръце и го свалиха, а те стоят като някакви паразити. Влезе в линейката и каза, че докато не се махнем, няма да му помогне”, разказа сестрата на починалия.

Началникът на ЦСМП – Хасково д-р Петя Радева обясни, че забавяне при пристигането на екипа категорично не е имало.

„Престоя на мястото при пациента е било три минути. Цялата ситуация се разиграва през това време”, уточни тя.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

ОССЕ похвали ЦИК за прозрачната и добре организирана изборна кампания

Централната избирателна комисия (ЦИК) проведе заключителна среща с мисията на Организацията за сигурност и сътрудничество…

преди 3 минути
  • България

Всеки втори българин до 29 години не работи: къде се къса връзката между бизнеса и образованието

Данните на Евростат за миналата година показват сериозно предизвикателство пред България: всеки втори българин до…

преди 18 минути
  • България

Досъдебно производство за убийство след открит труп в асансьорна шахта във Велико Търново

Образувано е разследване за убийство след откриването на труп в асансьорна шахта на недостроен жилищен…

преди 33 минути
  • България

Мъж заплаши с убийство партньорката си в Търговище

На 24 април 2026 г. в Търговище е регистриран случай на сериозно домашно насилие. Около…

преди 48 минути
  • България

Трима братя от Перник са задържани след побой над 29-годишен в „Мурговица“

Служители на реда задържаха трима братя след тежък инцидент в трънския квартал „Мурговица“. Случаят е…

преди един час
  • България

Разкриха двама братя за палежа на 500 бали сено край Монтана

Служители на Участък „Огоста“ към Районното управление в Монтана разкриха по „горещи“ следи извършителите на…

преди един час