През последните седмици е събирана информация с какъв ресурс разполага армията ни, за да може България да подпомогне украинското население. Те ще получат бронежилетки и каски. По думите на Лена Бориславова по този начин се надгражда хуманитарната и другата помощ, която правителството оказва на Украйна
„Днес беше взето решение да се предостави безвъзмездно на Украйна помощ за защита на нейните граждани. Тя представлява средства за индивидуална защита, а именно – 2000 каски и 2000 бронежилетки, които ще бъдат отпуснати от наличните ни количества със съдействието на Министерството на отбраната“. Това обяви говорителят на кабинета Лена Бориславова.
„През последните няколко седмици беше събирана информация с какъв точно ресурс разполага българската армия и как да бъдат предоставени тези средства за индивидуална защита на граждани на Украйна, така че да може България да подпомогне населението в този изключително тежък момент”, каза още тя
По думите ѝ тази мярка надгражда хуманитарната и другата помощ, предоставена от страна на правителството.
„България беше една от първите държави, които сезираха наказателния съда в Хага за престъпленията, извършени от Русия на територията на Украйна“, посочи говорителят на кабинета.
„Това се случи още на 3 март. По-късно, на 24 март, България беше една от първите държави, които откликнаха на призива на съда в Хага за осигуряване на допълнителна финансова помощ за разследване и осъждане на военните престъпления. Предстои решение на МС за отпускане на допълнителна финансова помощ в тази връзка”, заяви Бориславова.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment