Министърът на правосъдието Надежда Йорданова заяви, че в Министерство на правосъдието са постъпили документите с искане за правна помощ от Обединените Арабски емирства. Тя бе категорична, че молбата за разпита на Васил Божков ще бъде изпратена максимално бързо
Надежда Йорданова уточни, че министерството прави формален преглед на документите. „Ако има неяснота, уточняваме с колегите”, посочи Йорданова.
Прокуратурата внесе молбата за разпит на Васил Божков
„От министерството ще подготвят формално писмо към ОАЕ и ще препратят искането с молба за взаимност”, обясни правосъдният министър и добави, че цялата процедура от страна на министерството ще се развие максимално скоро, предаде БТА.
По-рано днес прокуратурата изпрати до Министерството на правосъдието искане бизнесменът Васил Божков да бъде разпитван чрез видеоконферентна връзка от Дубай. Това потвърдиха от институцията.
Разпитът е по т. нар. дело за изнудване.
По него като свидетели вече бяха разпитани лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, пиарът Севделина Арнаудова и бившият финансов министър Владислав Горанов.
Очаква се в понеделник показания да даде и премиерът Кирил Петков.
Преди дни министърът на правосъдието Надежда Йорданова съобщи, че след като получи документите, ведомството веднага ще ги изпрати в Обединените арабски емирства.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Днес най-светлият християнски празник Великден напомня за вярата, надеждата и силата на обновлението. По случай…
Патриарх Даниил припомня скръбта на Христовите апостоли, които оплаквали доброволната жертва на Божия Агнец, унижението…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
Leave a Comment